Kolejka we Wróblinie

E189_016_9_wroblin_radziolpl

15 grudnia 2017 |Wróblin Głogowski| E189 016-9 z talbotami wypełnionymi koksem z koksowni “Arcelor Mittal” w Zdzieszowicach oczekuje na wolny przebieg na szlaku Niedoradz – Stary Kisielin podst.

Remont toru numer 1 pomiędzy stacją Niedoradz, a posterunkiem odstępowym Stary Kisielin powoduje spore utrudnienia w ruchu pociągów towarowych na linii 273, zwanej popularnie “Nadodrzanką”. Jazda po jednym torze na prawie dziesięciokilometrowym wzniesieniu trwa długo, a na linii kursuje też wiele pociągów pasażerskich. Kolejka składów towarowych w kierunku północnym sięga więc czasem nawet Rudnej Gwizdanów. Przed widocznymi powyżej składami w kolejce oczekują też inne – w Bytomiu Odrzańskim, Nowej Soli i Niedoradzu.

Na powyższym zdjęciu obok składu DB Cargo Polska, widzimy również JT42CWR-T1 – 66011 Freightliner PL z Dolnego Śląska do Szczecina. Ładowny, o masie brutto blisko 3600 ton skład z jedną lokomotywą potrzebuje sporego “okienka” czasowego, by wdrapać się do Zielonej Góry (różnica w wysokości pomiędzy Niedoradzem i Starym Kisielinem to ponad 70 metrów). W momencie wykonania zdjęcia obydwa pociągi stały już w tym miejscu dobre kilka godzin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s