Krzyżowanie

E186_141_GnB_280419_radziolpl

28 kwietnia 2019 |Gniezno| E186_141-8 z pociągiem do Płocka Trzepowa

Postępująca modernizacja i przebudowa stacji w Gnieźnie sprawia, że kolejne semafory kształtowe zastępowane są przez semafory świetlne. W pierwszej kolejności wymieniono większość tych obsługiwanych przez nastawnię dysponującą GnA. Widoczne na zdjęciu podlegają pod GnB – jej budynek widoczny jest w głębi po lewej stronie.

Pociąg przejeżdża nad ulicą o nazwie „Trzy mosty”. Zasadniczo były to wiadukty nad drogą, przy czym po likwidacji grupy torów rozrządowych niedawno jeden z nich rozebrano. Nie wiem jak wpłynie to na nazwę ulicy 🙂

Z racji remontu jednego z wiaduktów ruch między okręgami GnB i GnC odbywał się zasadniczo jednym torem. Stąd tytułowe krzyżowanie mojego pociągu z widocznym składem.

Lokomotywa E186 o numerze 141 (Traxx – typ F140MS) ma historię przynależności mocno związaną z naszym krajem. Jako niemal nowa była krótko wynajmowana przez Przewozy Regionalne sp. z o.o. Później trafiła do Lotos Kolej jako jedna z kilku maszyntej serii. Przewoźnik po zasileniu floty wersją jednosystemową (E483) zwrócił część wynajmowanych wielosystemówek do Railpool – w tym też ten egzemplarz. Dla ERS Railways pracowała z kolei ciągnąc pociągi z Krefeld do Warszawy i w wyjątkowych sytuacjach nieplanowo z Krefeld do Swarzędza. Obecnie jest zatrudniona przy pociągach Orlen Koltrans głównie między Świnoujściem a Płockiem. W takiej też relacji prowadzi widoczny na zdjęciu pociąg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s