Osobowy i winda

190810_POA_22-397_radziolpl

19 sierpnia 2010 |Poznań Główny| ET22-397 z pociągiem osobowym przy peronie 6.

W oczekiwaniu na pociąg na stacji Poznań Główny zazwyczaj udaje się zrobić jakąś fotkę. Po kilku latach takie zdjęcia zwyczajnych składów stają się bardzo interesujące. Nasza kolej zmienia się i przeglądanie takich obrazków bardzo ładnie nam te zmiany pokazuje. W 2010 roku zatrudnienie ET22 do pociągu osobowego nie było niczym nadzwyczajnym – “Przewozy Regionalne” po wydzieleniu z grupy PKP zostały praktycznie pozbawione lokomotyw. PKP Cargo wynajmowało chętnie lokomotywy, lecz dyktowało też warunki. EU07 zatrudniane były do obsługi lekkich pociągów towarowych, za to “Przewozom Regionalnym” wynajmowano sześcioosiowe ET22.

Lokomotywa ET22-397 została wyprodukowana w 1978 roku. Nigdy nie doczekała się wymiany reflektorów na halogenowe i żadnych modernizacji. Obecnie odstawiona przy lokomotywowni na terenie PKP Cargo na stacji Poznań Franowo. Jej zdjęcie dziewięć lat wcześniej możecie zobaczyć TUTAJ.

Widoczny po lewej stronie na peronie wysoki budynek krył windę towarową. Można było nią zjechać do tunelu technicznego łączącego budynek dworca z peronami. Konstrukcja znikneła wraz z modernizacją peronów.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s