“Mazovia” do Poznania

193_362_90719_pal_radziolpl

9 lipca 2019 |Palędzie| X4EA-362 z pociągiem liniowym “Mazovia” z Seddin do Poznania Franowa.

W 2014 roku DB Schenker Rail Polska (Obecnie DB Cargo Polska) wraz z DB Cargo Deutschland uruchomili bezpośrednie połączenie z Niemiec do Polski. Pociąg ten uzupełnia wprowadzone wcześniej dwa inne pociągi liniowe: “Śląsk” i “Moravia”. Tym samym przedsiębiorstwo powiększyło swoją sieć połączeń pojedynczych wagonów i grup wagonowych. Pociąg linowy “Mazovia” kursuje trzy razy w tygodniu ze stacji Seddin koło Berlina przez Frankfurt nad Odrą do Poznania Franowa oraz dwa razy w tygodniu z Poznania do Kutna.

W styczniu 2019 roku DB Cargo AG podpisało z Siemens Mobility ramową umowę na dostawę 100 nowych lokomotyw elektrycznych Vectron MS (X4EA). Jednocześnie podpisano kontrakt na dostawę pierwszych 40 pojazdów – te  rozpoczęły się już w lutym 2019 roku, a zakończyć mają w czerwcu 2020. Jedną z nich, z okolicznościowym napisem “Jestem Europejczykiem” (więcej o tym można przeczytać TUTAJ) można spotkać przy obsłudze “Mazovii”.

Zródła:

https://pl.dbcargo.com/rail-polska-pl/co-oferujemy/core_products/single_car-1932040

https://press.siemens.com/global/en/pressrelease/db-cargo-and-siemens-mobility-sign-framework-agreement-100-multisystem-locomotives

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s