ST43-371

ST43_371_miedzyrzecz_radziolpl
7 lutego 2001|Międzyrzecz|ST43-371 z pociągiem zdawczym do Zbąszynka czeka na zwolnienie szlaku do Lutola Suchego przez pociąg pasażerski.

Jedna z wielu “peronówek” z Międzyrzecza. W dniu roboczym łatwo w godzinach popołudniowych można było się natknąć tam na pociąg towarowy. Tego dnia moją uwagę zwróciła lokomotywa o żywych barwach – krótko po naprawie rewizyjnej w ZNTK Poznań. Zgodnie z dokumentacją systemu utrzymania dla serii ST43 w PKP Cargo lokomotywa pracowała jeszcze przez 12 lat po wykonanej naprawie. W styczniu 2013 jej silnik spalinowy otrzymała ST43-365. Maszyna stoi obecnie w Lesznie.

W tamtym okresie fotografowałem Zenitem TTL. Miał on jednak jedną przykrą przypadłość: zacinającą się migawkę. Czasem tylko na czasie 1/500, a czasem na niższych. Z tego powodu nie ufałem mu zbytnio i wspomagałem się “małpką” analogową – o ile dobrze pamiętam był to Kodak KE20. To zdjęcie pochodzi z niego – strasznie winietował, a jedyna możliwość korygowania ekspozycji to zmiana czułości używanego negatywu 😉 Mimo to z sentymentem podchodzę do tych zdjęć – to jednak cenne wspomnienia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s