Zawsze jest coś do odkrycia

3 października 2020 |Frankfurt nad Odrą|182-002 z pociągiem RE1 z Magdeburga wjeżdża na stację.

Oznaczenie RE1 nosi połączenie kolejowe z Magdeburga do Cottbus przez Brandenburg, Berlin, Furstenwalde, Frankfurt nad Odrą i Guben. Obsługiwane jest głównie przez piętrowe składy wagonowe z wagonami sterowniczymi. Pojazdy trakcyjne to w pierwszej kolejności lokomotywy serii 182, ale też często serii 112,114 lub sporadycznie już seria 143. Na odcinku między Frankfurtem i Cottbus część kursów obsługują elektryczne zespoły trakcyjne serii 442.

18 marca 2017 |Frankfurt nad Odrą|182-002 z pociągiem RE1 z Frankfurtu nad Odrą do Magdeburga.

W maju 2016 roku drugiego z 25 Taurusów należących do DB Regio ozdobiono grafiką reklamującą podróże pociągami linii RE1 z hasłem: „Zawsze jest coś do odkrycia z RE1” oraz z większymi miastami na linii i ich charakterystycznymi symbolami. Z jednej strony możemy zobaczyć Magdeburg, Brandenburg an der Havel, Werder, Potsdam i Berlin.

5 maja 2016|Frankfurt nad Odrą|Portret 182-002 z nową grafiką – strona „Od Magdeburga do Berlina”

Druga strona pojazdu ozdobiona jest grafikami: Erkner, Furstenwalde/Spree, Frankfurt/Oder, Eisenhuttenstadt, Neuzelle i Cottbus. Całość prezentuje się bardzo ładnie i estetycznie i zachęca do turystycznych wyypraw linią zazwyczaj wykorzystywaną przez dojeżdżających do pracy i szkoły. Wkrótce minie pięć lat od kiedy możemy podziwiać kolorową lokomotywę z pociągami RE1. W międzyczasie dołączył do niej jeszcze drugi pojazd z kolorową grafiką – „Fontanna Teodora” – ale o tym napiszę już w osobnym poście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s