Poranek na Woli

18 stycznia 2011 |Poznań Wola| SP32-204 z czterosekcyjnym zestawem piętrowym Bhp jako poranne Regio nr 87140 z Krzyża do Poznania.

W tamtym okresie z powodu niedoboru sprawnych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57 Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych uruchamiał niektóre pociągi osobowe z wykorzystaniem posiadanych lokomotyw spalinowych. Kiedy tylko miałem możliwość podjeżdżałem zrobić jakieś zdjęcie – wszak nigdy nie można było mieć pewności jak długo ten stan potrwa. Pociąg przyjeżdżał do Poznania wczesnym rankiem – w styczniu coś sensownego dawało się zrobić w praktyce tylko na postoju.

11 lat minęło tak szybko – stacja Poznań Wola została gruntownie zmodernizowana i obecnie sterowana jest z Lokalnego Centrum Sterowania na stacji Poznań Główny. Ostatnia lokomotywa serii SP32 zakończyła pracę w grudniu 2017 roku. Również zespoły piętrowe Bhp nie są już eksploatowane. Pozostają tylko zdjęcia czy filmy – w momencie ich wykonywania banalne – po latach oglądane z przyjemnością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s