Pojazd zastępczy

E183-500_FFO_170315

17 marca 2015 |Frankfurt nad Odrą| E183-500 należąca do MGW Service GmbH & Co.KG sfotografowana na moment przed opuszczeniem jej przed maszynistę. Lokomotywa przyprowadziła skład do Oderbruecke, po czym zjechała do Frankfurtu, by tu oczekiwać na skład powrotny.

MGW Service GmbH & Co. KG z Kassel zajmuje się głównie usługami z zakresu utrzymania lokomotyw – wykonywania przeglądów, napraw i badań taboru. W razie konieczności wykonania poważniejszych prac firma oferuje wynajem lokomotywy zastępczej. W zależności od potrzeb klient może wynająć Taurusa (ES64U4), Traxxa (F140AC2) czy Vectrona (X4EA). Okres wynajmu od dwóch dni do czterech tygodni (z opcją przedłużenia) pozwala wykonywać pracę przewozową bez przeszkód tak w trakcie dużego przeglądu jak i podczas naprawy rewizyjnej naszego sprzętu.

Lokomotywa z powyższego zdjęcia według moich informacji zastępowała Traxxa AC w Captrainie.

Jedyną lokomotywą MGW Service, jaką można spotkać w Polsce jest Vectron (E193-846 lub inaczej X4EA-846). Do tej pory był co najmniej raz, zastępując w Transchemie Traxxa (F140MS).
Aktualizacja 10.01.2019

Powyższa lokomotywa po kilkukrotnym wynajmie firmie „RailAdventure GmbH” została przez nią ostateczne kupiona. Zostanie przemalowana i dołączy do floty tego przewoźnika. MGW ma oczywiście w ofercie pojazdów zastępczych inne serie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s