66183 w Barnetby

12112011_radziol_66183_brntby

12 listopada 2011 |Barnetby| 66183 wjeżdża ze składem wypełnionym węglem mijając posterunek Barnetby East.

Stacja Barnetby położona w północnej części Lincolnshire w Wielkiej Brytanii jest uroczą stacją węzłową, z której linie kolejowe wybiegają w czterech kierunkach. Widoczny na zdjęciu pociąg wjeżdża od Immingham by udać się dalej w kierunku Scunthorpe. W 2011 węzeł nadal wyposażony był niemal w całości w sygnalizację kształtową. Na przełomie 2015 i 2016 roku zamieniono ją na świetlną, a sterowanie posterunkami węzła (Wrawby oraz Barnetby East) przeniesiono do południowo-wschodniego Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym w York.

Lokomotywa JT42CWR (w UK oznaczona serią 66) ma numer fabryczny 968702-183 i jest jedną z 250 wyprodukowanych przez EMD dla EWS. W Wielkiej Brytanii  określa się je też jako podtyp 66/0.

Lokomotywa i skład noszą jednolite malowanie przewoźnika „English,Welsh and Scottish Railways” – w skrócie EWS. Firma ta została w 2007 roku kupiona przez „Deutsche Bahn” i zmieniła nazwę na „DB Schenker Rail UK”, a w 2016 roku na „DB Cargo UK”. Logiem EWS (zwanym potocznie: „Bestiami”) są trzy głowy: Angielskiego Lwa, Walijskiego Smoka i Szkockiego Jelenia. Tabor jest obecnie sukcesywnie przemalowywany w barwy koncerny DB, a ze wszystkich eksploatowanych w Wielkiej Brytanii lokomotyw zniknęły już Bestie.

EWS_logo_radziolpl

 

O moim pobycie na tej sympatycznej stacji z pewnością napiszę jeszcze wielokrotnie. Spotkałem tam też wielu miłośników kolei nie tylko miejscowych, ale także z odległych zakątków Wysp Brytyjskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s