EU43-005 na Franowie

EU43-005_170408_pfb_radziolpl

17 kwietnia 2008 |Poznań Franowo PFB|W deszczowe południe EU43-005 z pociągiem towarowym do Rzepina i dalej do Niemiec mija rozjazdy posterunku PFB na linii 352.

Dwutorowa linia numer 352 ze Swarzędza do Poznania Starołęki pozwala ominąć “tranzytem” stację towarową Poznań Franowo. Po wyjeździe z okręgu PFA mijamy semafory posterunku PFB – tutaj możemy zjechać na grupę torów “300” lub linię 394 w kierunku Krzesin. Widoczny na zdjęciu pociąg pojedzie jednak dalej w kierunku PFC, Starołęki, Górczyna i dalej linią numer 3 do Rzepina.

Widoczna na zdjęciu lokomotywa typu F140MS nosiła oznaczenie E186-132. Po kilkuletnim okresie pracy w PKP Cargo wróciła do właściciela – Angel Trains (potem Alpha Trains). Obecnie znów możemy spotkać ją w Polsce – użytkowana jest obecnie przez Captrain.

W tle widoczne są światła kolejnego “Traxxa” PKP Cargo – EU43-001. Przepuścił on jadący w kierunku Poznania Głównego pociąg pośpieszny i również wyruszył w kierunku polsko-niemieckiej granicy – jego zdjęcie umieściłem kiedyś na TWB – do zobaczenia TUTAJ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s