EU43-005 na Franowie

EU43-005_170408_pfb_radziolpl

17 kwietnia 2008 |Poznań Franowo PFB|W deszczowe południe EU43-005 z pociągiem towarowym do Rzepina i dalej do Niemiec mija rozjazdy posterunku PFB na linii 352.

Dwutorowa linia numer 352 ze Swarzędza do Poznania Starołęki pozwala ominąć „tranzytem” stację towarową Poznań Franowo. Po wyjeździe z okręgu PFA mijamy semafory posterunku PFB – tutaj możemy zjechać na grupę torów „300” lub linię 394 w kierunku Krzesin. Widoczny na zdjęciu pociąg pojedzie jednak dalej w kierunku PFC, Starołęki, Górczyna i dalej linią numer 3 do Rzepina.

Widoczna na zdjęciu lokomotywa typu F140MS nosiła oznaczenie E186-132. Po kilkuletnim okresie pracy w PKP Cargo wróciła do właściciela – Angel Trains (potem Alpha Trains). Obecnie znów możemy spotkać ją w Polsce – użytkowana jest aktualnie przez Captrain.

W tle widoczne są światła kolejnego „Traxxa” PKP Cargo – EU43-001. Przepuścił on jadący w kierunku Poznania Głównego pociąg pośpieszny i również wyruszył w kierunku polsko-niemieckiej granicy – jego zdjęcie umieściłem kiedyś na TWB – do zobaczenia TUTAJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s