Solarigrafia – pierwsze kroki

Solarigrafia_01_radziolpl

maj 2018 – marzec 2019 |Poznań| Obraz z aparatu solarigraficznego na osiedle mieszkaniowe. Aparat skonstruował Marcin Kulikowski – mój udział to ekspozycja przez kilka miesięcy oraz odesłanie do Marcina.

Pewnego dnia przypadkowo trafiłem na stronę na facebooku stworzoną przez Marcina Kulikowskiego – http://kulikowski-marcin.pl – organizował on akurat akcję „Zakręcona Polska”. Polegała ona na tym, że Marcin rozesłał pewną ilość aparatów otworkowych (wykonanych z nakrętek od wódki) do ludzi w całym kraju. Ci mieli umieścić je w różnych miejscach na kilka miesięcy, by po odesłaniu stworzyć album zdjęć solarigraficznych z różnych regionów Polski. Link do Profilu na Facebooku TUTAJ.

Po otrzymaniu aparatu umieściłem go na przeszło 10 miesięcy na „swoim” osiedlu. Skierowany był mniej więcej w kierunku południowo-wschodnim. Bardzo ładnie zarysowała się na zdjęciu droga słońca na niebie w różnych porach roku.

Była to moje pierwsze spotkanie z Solarigrafią, ale temat jest bardzo ciekawy – z pewnością powstaną kolejne takie fotografie. Z tego miejsca dziękuję Marcinowi za zainteresowanie tematem – to bardzo interesujący projekt. Zachęcam też do śledzenia jego strony – jest tam mnóstwo pięknych i interesujących prac.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s