Peronówka z Rzepina

130802_22-201_rZa_radziolpl

13 sierpnia 2002 |Rzepin| ET22-201 z pociągiem towarowym minie za moment “Skodę” (E180_006-9) oczekującą na opóźnionego “BWE” z Warszawy.

Dzień wykonania zdjęcia wspominam jako bardzo upalny. Pamiętam, że wracając po południu do domu osobówką cała drogę spędziłem w szeroko otwartym oknie wagonu.

Zazwyczaj lokomotywy “niemieckie” oczekiwały na pociągi z Warszawy na torze żeberkowym lub zjeżdzały na tory postojowe przy lokomotywowni (tej należącej obecnie do “Przewozów Regionalnych sp. z o.o.). I tym razem tak było, jednak BWE “złapał” jakieś opóźnienie za Zbąszynkiem i maszyna oczekiwała już w peronach.

Więcej informacji o lokomotywach serii 180 znajdziecie w TYM poście. Są to bardzo ciekawe maszyny i z pewnością moje mniej lub bardziej udane zdjęcia tych lokomotyw udostępnię jeszcze wielokrotnie.

Wjeżdżający pociąg towarowy to zapewne skład do niemiec z wagonami z zespołu bocznic w Swarzędzu. Prowadząca go ET22-201 była tutaj wówczas stałym bywalcem. Oddelegowana z Zakładu Taboru w Czerwieńsku do Rzepina prowadziła pociągi do i z Oderbrucke, a czasem aż do Poznania. Egzemplarz ten skutecznie ominęły wszelkie modernizacje i ostatecznie na początku 2019 roku maszyna ta została pocięta na złom.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s