Peronówka z Rzepina

130802_22-201_rZa_radziolpl

13 sierpnia 2002 |Rzepin| ET22-201 z pociągiem towarowym minie za moment „Skodę” (E180_006-9) oczekującą na opóźnionego „BWE” z Warszawy.

Dzień wykonania zdjęcia wspominam jako bardzo upalny. Pamiętam, że wracając po południu do domu osobówką cała drogę spędziłem w szeroko otwartym oknie wagonu.

Zazwyczaj lokomotywy „niemieckie” oczekiwały na pociągi z Warszawy na torze żeberkowym lub zjeżdzały na tory postojowe przy lokomotywowni (tej należącej obecnie do „Przewozów Regionalnych sp. z o.o.). I tym razem tak było, jednak BWE „złapał” jakieś opóźnienie za Zbąszynkiem i maszyna oczekiwała już w peronach.

Więcej informacji o lokomotywach serii 180 znajdziecie w TYM poście. Są to bardzo ciekawe maszyny i z pewnością moje mniej lub bardziej udane zdjęcia tych lokomotyw udostępnię jeszcze wielokrotnie.

Wjeżdżający pociąg towarowy to zapewne skład do niemiec z wagonami z zespołu bocznic w Swarzędzu. Prowadząca go ET22-201 była tutaj wówczas stałym bywalcem. Oddelegowana z Zakładu Taboru w Czerwieńsku do Rzepina prowadziła pociągi do i z Oderbrucke, a czasem aż do Poznania. Egzemplarz ten skutecznie ominęły wszelkie modernizacje i ostatecznie na początku 2019 roku maszyna ta została pocięta na złom.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s