RE14 z nowym Traxxem

147-004_BSF_130220_radziolpl

13 lutego 2020 |Berlin Schönefeld Flughafen| BR147-004 z pociągiem nr RB 18622 wyrusza ze stacji początkowej.

Już dawno temu przekonałem się, by w swojej pracy zawsze mieć w plecaku aparat fotograficzny. Przez wiele lat wypróbowałem różne warianty od podręcznej „małpki” po lustrzankę i kilka obiektywów. Dzięki temu w wolnych chwilach często udaje mi się sfotografować coś ciekawego. Tak było i tym razem. Wjeżdżając na stację otrzymałem od dyżurnego ruchu informację, że najpierw z boku wyjedzie osobowy, a ja pojadę dalej w ślad za nim. Był to skład Push-Pull i lokomotywa znajdowała się akurat z tyłu składu. Po zatrzymaniu pod semaforem wyjazdowym spokojnie przygotowałem aparat i wychylając się nieznacznie przez boczne okno mojej lokomotywy wykonałem powyższe zdjęcie. Tłem dla pociągu jest nastawnia dysponująca stacji i wiadukt z drogą numer 113.

Linia RB 14 łączy Lotnisko Berlin Schönefeld z Nauen przez Berlin Hbf, Berlin Zoo i Falkensee. Połączenia realizowane są w godzinnym takcie od godziny 5 do godziny 23.

Lokomotywy produkcji Bombardiera niemieckiej serii 147 (TRAXX P160 AC3) zostały zamówione przez Koncern DB AG dla operatora DB Regio w 2013 roku w ilości 20 sztuk. Od stycznia 2017 roku lokomotywy te rozpoczęły normalną pracę. Od niedawna można je spotkać w okolicach Berlina – to pewna odmiana od zazwyczaj spotykanych z tymi pociągami maszynami serii 112/114/143 czy 182. W Berlinie regularnie natomiast pojawiają się inne Traxxy trzeciej generacji – w wersji towarowej (Traxx F140 AC3).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s