Manewry w Sierakowie

220507_ST43-05_Sierakow_radziolpl

22 maja 2007 |Sieraków Wlkp|ST43-05 wyjeżdża z ładowni po podstawieniu wagonów pod załadunek.

W 2007 roku pociągi zdawcze ze Zbąszynka do Sierakowa Wlkp. kursowały jeszcze od poniedziałku do piątku – oczywiście teoretycznie. W praktyce kursowały według potrzeb, a relacja była również dowolnie skracana zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. W tamtym czasie Huta Szkła w Sierakowie nadawała jeszcze przesyłki wagonowe do Kazachstanu – były to opakowania szklane na paletach. Bocznica do zakładu była już jednak nieczynna. Palety z towarem przewożono więc ciężarówkami na ładownie (dla skrócenia drogi przez specjalną bramę i przejazd kolejowy) i tam wózkiem widłowym ładowano je na wagony.

Tego dnia ST43-05 przywiózł ze Zbąszynka jeden próżny wagon, a zabrać miał dwa ładowne. Niestety z nieznanych mi powodów załadunek opóźnił się i można było odebrać tylko jeden wagon. Tak też zrobiono. Na zdjęciu lokomotywa wyjeżdża z ładowni, po czym po wolnym torze pojedzie na drugi koniec stacji, by podpiąć się do wagonu od strony Kłosowic. Po szybkiej próbie hamulca (wszak to tylko jeden wagon) skład odjedzie do Międzychodu.

180219_Sierakow_si1_radziolpl

18 lutego 2019 |Sieraków Wlkp|Nastawnia wykonawcza dosłownie i w przenośni zrównana z ziemią.

Widoczna na zdjęciu nastawnia wykonawcza „Si1” została zburzona na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Wcześniej – w grudniu 2018 roku zdemontowano z niej całe wyposażenie i wszystko, co dało się wywieźć.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s