W jesiennej aurze

14 listopada 2020 |Księginice|X4EA-365 z pociągiem relacji Rykoszyn – Ziltendorf EKO

Jedno z wielu moich zdjęć wykonanych w trakcie postoju pod semaforem. Tym razem oczekiwałem na możliwość jazdy jednotorowym odcinkiem linii z Wrocławia do Szczecina – pomiędzy Księginicami i Brzegiem Dolnym. Dwutorowa magistrala zwęża się tutaj do jednego toru w związku z uszkodzeniem mostu na Odrze – stan ten trwa od wielkiej powodzi w 1997 roku.

Tego dnia musiałem zaczekać kilkanaście minut na przejazd pociągu osobowego do Wrocławia. Udało się więc zrobić powyższe zdjęcie – drzewa pełne brązów i żółci przygotowują się do zrzucenia liści na zimę. Do pełni szczęścia zabrakło słońca – w jego promieniach z pewnością ta sceneria wyglądałaby o wiele lepiej.

Wielosystemowy Vectron typu X4EA o numerze 365 trafił do DB Cargo AG w białym – uniwersalnym malowaniu. Był jedną z maszyn, które Siemens wyprodukował „na półkę” – nie mając na nie jeszcze odbiorców. Nowy właściciel wykorzystał to i okleił ją we własną reklamę – z hasłem: ” I am a backbone of the economy” – „Jestem kręgosłupem gospodarki”. Wcześniej identycznie ozdobiono maszynę o numerze 318. Ten egzemplarz jest nie do zobaczenia w Polsce – jest wersją nieposiadającą aktualnie możliwości jazdy w Polsce. Jego barwy tak się jednak spodobały, że postanowiono przyozdobić w ten sposób również pojazd mogący jeździć po naszej sieci kolejowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s