Nowy kontrakt i nowe wagony

21 lutego 2020 |Frankfurt nad Odrą| X4EA-387 z transportem koksu dla Arcelor Mittal czeka na odjazd w kierunku Eisenhüttenstadt.

Niemiecki przewoźnik towarowy DB Cargo AG poinformował wczoraj w notatce prasowej o podpisaniu dziesięcioletniego kontraktu na dostawę surowców dla Arcelor Mittal do jednego z ich kombinatów hutniczych. Chodzi o zakład w niemieckim Eisenhuttenstadt nieopodal polskiej granicy. Dzięki obowiązującej do 2031 roku umowie DB Cargo zapewni transport surowców do tego – jednego z największych – zakładu przemysłu stalowego na terenie Niemiec. Dla swojego klienta przewoźnik zainwestuje w nowy sprzęt światowej klasy. Do lata 2021 roku planuje się zakupić 352 wielofunkcyjne wagony dwuczłonowe i przystosowane do nich 1408 kontenery o konstrukcji zoptymalizowanej do transportu koksu, rudy żelaza oraz kamienia wapiennego. Partner spółki, dostawca rozwiązań logistycznych Innofreight zaprojektował wagony oraz kontenery pod kątem dostosowania ich pojemności ładunkowej specjalnie dla tych surowców. Razem z pojazdami Innofreight dostarczy kompletne systemy urządzeń załadunkowych i rozładunkowych, co pozwoli realizować kontrakt na przewóz do 4,2 miliona ton rocznie. Zautomatyzowany proces za- i rozładunku to także mniej pyłu, hałasu i mniej manewrów na bocznicach.

29 maja 2020 |Frankfurt nad Odrą|X4EA-397 z transportem kamienia wapiennego zmierza w kierunku Eisenhüttenstadt.

Zanim podpisano powyższy kontrakt musiano oczywiście sprawdzić celowość i przydatność nowych koncepcji transportu surowców. W tym celu od początku roku w pociągach dla Arcelor Mittal można było zaobserwować nowe wagony z kontenerami do przewozu towarów masowych. Powyżej możecie zobaczyć zdjęcia dwóch takich pociągów – a w nich trzy różne typy wagonów – platform z różnymi typami kontenerów. Podpisanie tego kontraktu znaczy, że przeprowadzone próby wypadły pomyślnie i wkrótce zobaczymy nowe składy w codziennej służbie. Będziemy mogli zaobserwować je również w Polsce – część surowców niezbędnych wielkiemu piecowi w Eisenhüttenstadt pochodzi z naszego kraju.

W tworzeniu tekstu wykorzystano materiały prasowe DB Cargo AG dostępne pod adresem:

https://www.deutschebahn.com/en/presse/press_releases/Major-contract-DB-Cargo-to-invest-in-logistics-for-steel-giant-ArcelorMittal-in-Eisenhuettenstadt–5724762

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s