Mamry się nie zmieściły

2 czerwca 2007 |Lednogóra| ET22-992 z pociągiem pośpiesznym „Mamry” (R-61117) z Wrocławia Głównego do Ełku i Suwałk

Tego dnia na jeziorem Lednickim odbywało się „Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000” W związku z ogromną ilością ludzi zmierzających na to wydarzenie zdecydowano o wprowadzeniu dodatkowych postojów dla wszystkich pociągów (także dalekobieżnych) na przystanku osobowym Lednogóra. Niestety nie wszystkie wagony mieściły się przy krawędzi dość krótkich peronów. Mimo zapowiedzi w pociągu wiele osób miało problem z opuszczeniem wagonów. Do pomocy zorganizowano funkcjonariuszy „Straży Ochrony Kolei”, ale ich pomoc ograniczała się głównie do informowania o braku możliwości wysiadania z ostatnich wagonów.

Niektórzy postanowili wysiąść na międzytorze. W oddali widać strażnika SOK spieszącego powiedzieć, że „tak nie wolno”

Stroma skarpa po stronie perony skłoniła ludzi do wysiadania na międzytorze – skoro i tak mieli skakać ze stopni wagonu, woleli to zrobić na pewniejszy grunt niż krzaki opadające do rowu.

Dziś imponujący jest jedenastowagonowy skład pociągu pośpiesznego – w sezonie wakacyjnym „Mamry” umożliwiały sprawne przemieszczenie się z Dolnego Śląska na Mazury. zaraz za lokomotywą znalazło się nawet miejsce na wagon z miejscami dla rowerów.

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s