Przebojowa lokomotywa na przebojowy pociąg

8 lipca 2022 |Poznań Junikowo| EU160-022 prowadzi pociąg TLK „Zielonogórzanin” relacji (Zielona Góra Główna) – Zbąszynek – Warszawa Wschodnia

26 lipca 2022 po raz drugi w trasę po Polsce wyruszy „Przebojowy pociąg RMF FM”. Na jego pokładzie słuchacze radia (którzy bilety będą mogli wygrać w konkursach organizowanych na antenie stacji) spotkają się z gwiazdami. W tym roku będą to między innymi Blue Cafe, Margaret, Enej i wiele innych. Pociąg wyruszy wczesnym rankiem z Wrocławia Głównego (6:44), przez Opole (8:12), Gliwice (9:41), Katowice (10:07), Kraków Główny (11:03) do Warszawy Centralnej (14:37) i dalej do Gdyni, gdzie zamelduje się punktualnie o godzinie 19:00. Wszystkich zainteresowanych wygraniem biletów odsyłam na stronę organizatora: https://www.rmf.fm/r/lato-2022-pociag.html Pierwszy taki przejazd stacja radiowa zorganizowała w 2021 i cieszył się on ogromnym zainteresowaniem.

Tymczasem „PKP Intercity” rozpoczęło przygotowania do przejazdu bardzo wcześnie – już na początku lipca lokomotywa serii EU160 o numerze 022 otrzymała okleinę specjalnie przygotowaną na ten przejazd. Tym samym pojazd w barwach stacji radiowej możemy już spotkać z planowymi pociągami tego przewoźnika. Powyższa fotografia to jeden z takich przejazdów. Relacja pociągu TLK „Zielonogórzanin” na odcinku Zielona Góra – Zbąszynek realizowana jest obecnie za pomocą zastępczej komunikacji autobusowej – wciąż trwa remont jednotorowej linii między Zbąszynkiem i Czerwieńskiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s