Najmłodsza siódemka

EU07543_18092008

18 września 2008|Poznań Główny|EU07-543 z „Krakowianką” minął semafor wjazdowy.

Najmłodsza fabryczna lokomotywa EU07 ciągnie pociąg R-38103/2 „Krakowianka” z Krakowa Głównego do Kołobrzegu. W składzie osiem wagonów 2 klasy, wagon barowy (dzięki Lukasy !) i dwa wagony pierwszej klasy. Całość w spójnej kolorystyce Przewozów Regionalnych.

EU07-543 (typ 303E) opuściła bramy HCP w 1992 roku jako ostatnia seryjnie wyprodukowana przedstawicielka tej serii. Kolejne dwie sztuki (544 i 545) powstały z przebudowy pojedynczych członów ET41, których drugie połówki uległy uszkodzeniom w wypadkach.

Jednym ze sposobów poprawy warunków pracy maszynisty w lokomotywach EU07 był montaż nowych reflektorów halogenowych produkcji Przedsiębiorstwa Wdrażania Postępu Technicznego (POSTEOR) z Wrocławia. Początkowo usuwano całe obudowy starych reflektorów (tak zwane „wiadra”) i montowano nowe światła tak jak na zdjęciu powyżej. Z czasem jednak zrezygnowano z tego (większy zakres prac a potem trudniejszy dostęp przy wymianie żarówek) i halogeny montowano na płycie wstawianej w miejsce luster w starych reflektorach.

 

 

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s