Zwrot po eszelonie

DB-Nowa-Wies

5 luty 2017|Nowa Wieś Poznańska| JT42CWR-66220 ze składem platform i wagonem pasażerskim na końcu zjeżdża z linii 352 na linię  806 prowadzącą do Poznania Franowa PFD.

Dzień był chłodny, mokry i ponury. Całkowicie niezachęcający do zdjęć, jednak jakoś się zmobilizowałem. Po wczesnym ranku w Nowej Wsi za namową kolegi odwiedziłem jeszcze Poznańską Wolę i Plewiska. Ale o tym innym razem.

Widoczny skład to zwrot próżnego składu po eszelonie, jadący prawdopodobnie z okolic Białegostoku do Oderbruecke. Ostatni w składzie jedzie wagon pasażerski o oznaczeniu “56 80 1180 011-3 Am” w malowaniu “Euro-Express” należący do DB Reise & Touristik.

tyl_eszelona

Ostatni wagon w składzie pociągu – 56 80 1180 011-3 Am

W lutym 2017 końca dobiegły prace mające na celu zlikwidowanie stałej obsady dyżurnego ruchu posterunku odgałęźnego Nowa Wieś Poznańska i przeniesienie obsługi na nastawnię Poznań Franowo PFA. W dniu zrobienia zdjęcia posterunek jeszcze był obsadzony, można jednak zauważyć przygotowania – zamurowano większość okien na piętrze i wszystkie w przekaźnikowni. Niedługo potem zamontowano w pozostałych oknach rolety, a w okolicy semaforów wjazdowych maszty z kamerami do podglądu – stwierdzania końca pociągu.

Stan posterunku dziesięć lat wcześniej można zobaczyć TUTAJ.

Prowadząca pociąg JT42CWR-66220 jest pierwszym egzemplarzem tej serii, który DB Schenker Rail sprowadził z Wielkiej Brytanii do Polski.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s