„Varsovia” w Zbąszynku

09-023_zbk_2000
8 kwietnia 2000 |Zbąszynek| EP09-023 z pociągiem EuroCity EC41 „Varsovia” z Berlina Hbf do Warszawy Wschodniej minął przed chwilą nastawnię ZkA i za moment wjedzie w perony stacji.

Wiosna przyniosła długo wyczekiwane słońce i jeśli wypadła w szkole jakaś lekcja warto było się wybrać na spacer na stację. Na jednym z takich spacerów zrobiłem taką oto fotkę pociągu z Berlina. Oczywiście dziś z uśmiechem patrzę na  skład w gąszczu słupów – mimo, że robiłem już wtedy zdjęcia kilka lat to nadal warsztat pozostawiał wiele do życzenia. Sprzęt też nadal miałem ekstremalnie amatorski i ostrość oraz prawidłowe naświetlenie klatki było zależne od wielu czynników. Zazwyczaj jakieś 30 procent zdjęć z filmu 36 klatek było do wyrzucenia. Choć po latach coś tam jeszcze daje się uratować.

Na zdjęciu widzimy jeszcze skład niemieckich wagonów w charakterystycznym biało-czerwonym malowaniu. Wkrótce pociągi te zaczęły się zmieniać – nadeszła nowa marka – Berlin-Warszawa Express – w skrócie BWE. Jednak jeszcze długo w świadomości kolejarzy funkcjonowały nazwy „Varsovia” i Berolina”.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s