Z Holandii do Chin

E193-262_LTE_0903_radziolpl

9 marca 2018 |Poznań Franowo| E193-262 z pociągiem relacji Oderbruecke – Małaszewicze wyjeżdza z grupy PFA w kierunku Starego Młyna i dalej Gniezna, Inowrocławia.

W czerwcu 2017 holenderski LTE Logistik- und Transport  GmbH rozpoczął regularne kursy trzy razy w tygodniu z Rotterdamu do Chengdu. Wcześniej połączenie to funkcjonowało z mniejszą częstotliwością lub nieregularnie. Docelowo przewoźnik chce w ramach “Chengdu-Tilburg-Rotterdam Express” uruchamiać siedem par pociągów tygodniowo.

Każdy z pociągów przewozi około 40 kontenerów. Transport kolejowy jest stosunkowo atrakcyjny – czas przejazdu jest o jedną trzecią krótszy w porównaniu do statku i kosztuje jedną czwartą tego, co transport lotniczy. Przez Holandię, Niemcy i Polskę pociąg prowadzony jest jedną wielosystemową lokomotywą ES64F4 lub X4E.

Na zdjęciu widzimy wynajętego od ELL (European Locomotive Leasing) Vectrona w wersji MS E193-262 z naklejoną reklamą LTE: “Od morza do morza – widzisz gdzie jeździmy”. Identyczne reklamy można zobaczyć również na innych lokomotywach tego przewoźnika.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s