Z Holandii do Chin

E193-262_LTE_0903_radziolpl

9 marca 2018 |Poznań Franowo| E193-262 z pociągiem relacji Oderbruecke – Małaszewicze wyjeżdza z grupy PFA w kierunku Starego Młyna i dalej Gniezna, Inowrocławia.

W czerwcu 2017 holenderski LTE Logistik- und Transport  GmbH rozpoczął regularne kursy trzy razy w tygodniu z Rotterdamu do Chengdu. Wcześniej połączenie to funkcjonowało z mniejszą częstotliwością lub nieregularnie. Docelowo przewoźnik chce w ramach „Chengdu-Tilburg-Rotterdam Express” uruchamiać siedem par pociągów tygodniowo.

Każdy z pociągów przewozi około 40 kontenerów. Transport kolejowy jest stosunkowo atrakcyjny – czas przejazdu jest o jedną trzecią krótszy w porównaniu do statku i kosztuje jedną czwartą tego, co transport lotniczy. Przez Holandię, Niemcy i Polskę pociąg prowadzony jest jedną wielosystemową lokomotywą ES64F4 lub X4E.

Na zdjęciu widzimy wynajętego od ELL (European Locomotive Leasing) Vectrona w wersji MS E193-262 z naklejoną reklamą LTE: „Od morza do morza – widzisz gdzie jeździmy”. Identyczne reklamy można zobaczyć również na innych lokomotywach tego przewoźnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s