Pożyczony

X4E-626_140519_pozgl_radziolpl

14 maja 2019 |Poznań Główny| X4EA-626 odstawiony na poznańskich „Plantach”.

W związku z niedoborem lokomotyw wielosystemowych do prowadzenia pociągów do/z Berlina PKP Intercity podjęło decyzję o tymczasowym wynajęciu jednego „Vectrona” w wersji wielosystemowej. Jest to trzeci przypadek eksploatacji tych maszyn u tego przewoźnika. W 2011 roku X4EC-021 (191 952-1) była przez kilka miesięcy testowana na pociągach m.in. między Warszawą i Krakowem. W 2015 roku na kilka miesięcy wynajęto z DB Schenker Rail Polska dwa egzemplarze (049 oraz 052) do obsługi pociągów między Warszawą i Poznaniem.

siem_22506_52__railcolor_radziolpl

17 maja 2019 |Poznań Główny| Vectron przez kilka dni odbywał jazdy szkoleniowe z poznańskimi maszynistami – dzięki temu codziennie odstawiany był trochę inaczej. Trzy dni po wykonaniu pierwszego ujęcia udało się sfotografować ponownie – pod innym kątem. Obrazek ten można oglądać również na stronie railcolor.net

Planuje się wykorzystanie „Vectrona” na pociągach Warszawa – Berlin (EC41/EC40). Początkowo pojawiała się jeszcze informacja o możliwości wykorzystania lokomotywy z pociągami Nightjet (456/457), jednak do tej porynie znalazła ona żadnego potwierdzenia. Obecnie do końca maja mają potrwać szkolenia maszynistów. Planowa obsługa pociągów ma się rozpocząć od czerwcowej korekty rozkładu jazdy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s