W oczekiwaniu na wjazd

31008_PoA_SA132-014_radziolpl

3 października 2008|Poznań Główny|SA132-014 jako pociąg osobowy z Wolsztyna do Poznania oczekuje pod semaforem wjazdowym na wolną krawędź peronową.

Zdjęcie zrobione w trakcie porannej przerwy śniadaniowej, przy asyście nieocenionych kolegów z warsztatu spalinowego Zakładu Taboru w Poznaniu. Jeden z nich zgodził się pilnować mi tyłka w trakcie wykonywania fotografii na międzytorzu ze statywu (skąd go wziąłem w pracy – nie wiem). W praktyce spodziewać się można było innego pociągu tylko od Poznania, ale na kolei nigdy nic nie wiadomo. Stacja Poznań Główny była wówczas w trakcie modernizacji i brakowało wolnych krawędzi peronowych. Poranki były zazwyczaj bardzo trudne i kilkuminutowe opóźnienie jednego pociągu powodowało później kilkunastominutowe oczekiwania na wjazd dla innych składów. Ten stał co najmniej kwadrans – z pewnością śpieszący się do pracy i szkół pasażerowie nie byli zadowoleni. W przypadku składów wagonowych wiele osób wysiadało pod semaforem – autobus szynowy nie dawał takiej możliwości.

Wyprodukowany w bydgoskiej „Pesie” szynobus typu SA132-014 do dziś możemy spotkać w trakcie pracy na linii do Wolsztyna. Od 2011 roku użytkuje go samorządowa spółka „Koleje Wielkopolskie”, która przejęła obsługę ruchu regionalnego na większości linii kolejowych województwa.

Podobne ujęcie publikowałem już kiedyś na Galerii PGK.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s