Panning z SP32

030814_ostbahn_32-206_radziolpl
3 sierpnia 2014 |okolice Starego Kurowa|SP32-206 po przyprowadzeniu pociągu PKP Intercity do Gorzowa wraca luzem do Krzyża. 

Panning (czy też po polsku: panoramowanie) to w fotografii technika wykonywania zdjęć obiektów będących w ruchu w taki sposób, że podążając obiektywem aparatu za obiektem uzyskujemy jego ostry obraz przy jednoczesnym rozmyciu pozostałych (nieruchomych) elementów na otrzymanym obrazie. Im dłuższy czas otwarcia migawki zastosujemy, tym większe rozmycie uzyskamy.

W tamtym rozkładzie jazdy „Przewozy Regionalne” świadczyły usługę trakcyjną przy pociągach „PKP Intercity”. Wczesnym rankiem, po obsłudze pociągu do Gorzowa lokomotywa wracała luzem do lokomotywowni w Krzyżu. Wieczorem także luzem jechała po pociąg do Gorzowa. Tym sposobem zapewniony był obieg drużyny trakcyjnej oraz możliwość zatrudnienia w ciągu dnia pojazdu do innych prac. Tego dnia spotkałem tu lokomotywę o numerze 206 – jedyną tej serii noszącą „nowe” – bordowo-srebrne malowanie „Przewozów Regionalnych”. Więcej o tym egzemplarzu można przeczytać w TYM poście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s