Jak w zegarku

3 października 2020 |Frankfurt nad Odrą|186-423 odstawiona nieopodal nastawni dysponującej

RTB Cargo to niemiecki przewoźnik towarowy z oddziałami w Holandii, Belgii i Austrii. Jego Historia sięga 2000 roku, gdy rozpoczynał przewozy jako Rurtalbahn GmbH – z tej nazwy wywodzi się obecny skrót RTB. W tej chwili firma dysponuje ponad czterdziestoma lokomotywami z platformy Vectron oraz Traxx.

Aby uczcić 10 lat współpracy z firmą Railpool, z której przewoźnik pozyskuje pojazdy do pracy postanowiono jednego z wielosystemowych Traxxów ozdobić szczególną grafiką. Zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach przez „Railcolor design” nosi hasło „Running like clockwork” i symbolizuje doskonałą współpracę – „działającą jak w zegarku” pomiędzy obiema firmami. Nazwy przedsiębiorstw umieszczono na dwóch kołach zębatych obrazując tym wzajemną kooperację. Biała strzała to nawiązanie do wcześniejszych szczegółach na innych schematach malowań pojazdów tej firmy – między innymi serii z miastami.

Fragment grafiki na boku lokomotywy

Widoczna na zdjęciu lokomotywa to Traxx typu F140MS wyprodukowany w 2015 roku. Posiada dopuszczenie do eksploatacji na sieciach kolejowych Niemiec, Austrii, Belgii oraz Holandii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s