„Loreley”

22 sierpnia 2020 |Frankfurt nad Odrą|X4EA-738 z pociągiem kontenerowym z Polski

Tego dnia cały dzień padało. Deszcz towarzyszył mi od rana do późnego popołudnia. Oczekując na odjazd z Frankfurtu nad Odrą w kierunku Eisenhüttenstadt obserwowałem wjazd pociągu kontenerowego z Polski. Znana mi już maszyna z LTE wyjątkowo pasowała do tej mokrej aury. Widywałem ją już wcześniej w barwach ELL – w czerwcu 2019 aktualny użytkownik (LTE) przyozdobił jej boki ciekawą grafiką.

X4EA-738 to jedna z maszyn, która otrzymała grafikę z serii „Logistics4Legends”. Pływająca, mistyczna postać kobiety to wyobrażenie Loreley – według legendy była to młoda dziewczyna, która zdradzona przez kochanka rzuciła się z wysokiej skały do Renu nieopodal Sankt Goarshausen. Zamieniona w syrenę dyskretnym śpiewem zwodziła rybaków płynących rzeką doprowadzając do rozbicia łodzi o wysoką skałę. Ta nosi do dziś jej imię, a turyści wieczorami w szumie fal rozbijających się o nią doszukują się szemrania Loreley.

Liczba 111 odnosi się do liczby lokomotyw Vectron w European Locomotive Leasing – firmie, od której przewoźnik LTE wynajmuje tą i wiele innych maszyn.

W serii „Logistyka dla Legend” prezentowałem już kiedyś Vectrona z „Latającym Holendrem” – możecie go zobaczyć Tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s