Dwusetny Traxx dla Railpool

19 grudnia 2020 |Oderbrucke (Niemcy)| Lokomotywa serii 186 o numerze 540 z pociągiem z Małaszewicz w trakcie zmiany systemów zasilania i bezpieczeństwa.

Na początku grudnia 2020 roku Bombardier Transportation dostarczył swoją 200 lokomotywę z platformy Traxx firmie Railpool, zajmującej się leasingiem pojazdów szynowych. Firma od 2009 zamówiła łącznie 232 lokomotywy Traxx, używane w 16 krajach. Nowo dostarczona lokomotywa posiada aktualnie homologację do ruchu transgranicznego w Niemczech, Austrii, Polsce i Holandii. Lokomotywa ta była częścią zamówienia na 10 lokomotyw złożonego w grudniu 2018 roku. W ciągu ostatnich 20 lat producent sprzedał ponad 2300 lokomotyw TRAXX. Razem eksploatowane lokomotywy osiągają roczny przebieg 300 milionów kilometrów – w tym okresie lokomotywy faktycznie pokonały ziemię 7500 razy. Posiadają również uprawnienia do działania w 20 krajach na całym świecie.

Pojazd został oznaczony gustownym napisem na bokach pudła.

Jubileuszowego Traxxa spotkałem w drugiej połowie grudnia 2020 na stacji granicznej Oderbrucke. Przyjechał tutaj z pociągiem LTE z Małaszewicz. Po zmianie systemu zasilania oraz bezpieczeństwa ruchu kolejowego z polskich na niemieckie wyruszył dalej magistralą w kierunku Berlina. Od tego czasu stosunkowo regularnie widuję go z pociągami LTE do/ze Swarzędza lub do/z Małaszewicz.

Tekst pracowano na podstawie materiałów „Bombardier Transportation”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s