Zorientowany na cel

25 stycznia 2021 |Michendorf (Niemcy)| Lokomotywa serii 185 o numerze 601 ze składem ładownych cystern jedzie w kierunku Potsdam – Rehrbrucke.

Oczekując na podanie sygnału zezwalającego na semaforze wjazdowym stacji Michendorf na południowy zachód od Berlina obserwowałem przejeżdżające pociągi. Widząc nietypowe malowanie lokomotywy sięgnąłem po aparat i wychyliłem się przez okno. Stosunkowo krótki skład cystern prowadzony był przez Traxxa na prąd przemienny (typ F140AC2) przewoźnika HSL Logistik. Widywałem tą maszynę wcześniej w brązowych barwach przewoźnika z charakterystycznymi pomarańczowymi pasami. W maju 2019 w związku z postępującymi uszkodzeniami dotychczasowej okleiny podjęto decyzję o jej wymianie. Przy okazji zaprojektowano całkowicie nową grafikę „Night Rider” – nocny jeździec.

Grafika na boku lokomotywy

Na boku oprócz grafiki nocnego miasta znalazło się też logo przewoźnika i hasło „Zorientowany na cel”. Trzeba przyznać, że pojazd bardzo ładnie prezentuje się w tej szacie i pozostaje mieć tylko nadzieję, że długo będziemy mogli go oglądać w takich kolorach.

Wyprodukowany w 2008 roku Traxx na prąd przemienny jest własnością przedsiębiorstwa leasingowego „Beacon Rail Leasing”. Wypożyczany przez różne podmioty, w 2016 roku trafił do HSL Logistik, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s