Jajecznica ze szczypiorkiem

11 czerwca 2000 |Międzyrzecz| SP32-088 z pociągiem osobowym nr 87036 z Gorzowa do Zbąszynka.

Niedzielne popołudnie na stacji w Międzyrzeczu. Planowe krzyżowanie pociągów osobowych z Gorzowa do Zbąszynka ze składem przeciwnej relacji. Obsługę zapewniały lokomotywy serii SP32 stacjonujące wówczas w Zbąszynku. Także czterosekcyjne wagony piętrowe serii Bhp były przypisane do wagonowni w Zbąszynku. Często przed wejściem do pociągu wyciągałem z podróżnej torby analogową „małpkę” i robiłem zdjęcie – prosta peronówka dokumentująca codzienność – dziś mimo niedostatków technicznych z przyjemnością do nich wracam. Nikt wtedy nie przypuszczał, że ta seria lokomotyw tak szybko zostanie wyłączona z eksploatacji. W tym czasie wdrażany był duży projekt modernizacji polegającej na wymianie silnika spalinowego i sterowania (możecie o nim poczytać tutaj) i wiązano z nim spore nadzieje. Jak czas pokazał – przedłużyło to okres eksploatacji tej serii o kilkanaście lat. Szkoda tylko, że zmodernizowano tak niewiele pojazdów.

Także wagony piętrowe serii Bhp (Wcześniej oznaczenie serii: Bipa) nie są już dziś eksploatowane. Ostatni zestaw został wycofany z ruchu w 2018 roku. W 2000 roku wiele zestawów zamiast oliwkowych barw było już malowanych w odcienie żółci. takie zestawienie barw razem z zielonożółtą lokomotywą kojarzyło się z tytułową „jajecznicą ze szczypiorkiem”.

4 comments

  1. Oglądałam kilka odcinków programu o pociągach i życiu jakie wokoło nim się toczy, czyli maszynista, sprzątanie, serwisowanie, i smutne było to, gdy w warsztacie stały 4 lokomotywy, a mechanik pracujący tam powiedział, że tylko z jedną coś jeszcze może zrobić. A dlaczego? Dlatego, że nie ma funduszy na to żeby dokupić uszkodzone/zurzyte elementy by naprawić pozostałe 3 maszyny. Cholernie smutne to jest, bo wydajemy na nowoczesność a nie pozwalamy jeszcze żyć temu co dziś kółkiem się toczy po szynach.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s