Nowe Traxxy już w trasie

2 września 2021 |Palędzie| E594-025 z pociągiem relacji Świnoujście SiA – Płock Trzepowo wjeżdża na tor czwarty stacji.

Pierwsze Traxxy trzeciej generacji w Polsce wyjechały już w barwach nowych użytkowników na polskie tory. Railpool i Akiem przekazują do eksploatacji w naszym kraju kolejne lokomotywy. Na zdjęciu widzimy pojazd o oznaczeniu serii E594 i numerze bocznym 025 – jego zdjęcie w trakcie transportu z fabryki w Kassel do Torunia prezentowałem Tutaj. Jak widać – w celu umieszczenia dużego logo przewoźnika częściowo usunięto oznaczenia Railpool. W momencie wykonania zdjęcia Orlen Koltrans odebrał już co najmniej pięć egzemplarzy nowych maszyn. Zostały skierowane do obsługi stałych relacji przewoźnika: z Płocka do Warszawy, Trzebini i Świnoujścia. Rozpoczęły się też intensywne szkolenia maszynistów w celu uzyskania autoryzacji na nowy typ pojazdu. Z pewnością we wrześniu tego roku zobaczymy na szlakach wiele nowych maszyn tego typu – uroczyste przekazanie ich do eksploatacji zaplanowano między innymi na Targach Trako w Gdańsku w drugiej połowie miesiąca.

6 comments

 1. Nowe Traxxy 3 w wersji BR187 DB Schenker trafiły też do symulatora Train Sim World 2 i wszystko było by super gdyby nie sporo bugów w sterowaniu i dźwiękach. Ale i tak miło pojeździć tym taborem zwłaszcza, że jest sporo niemieckich tras nawet z LZB. A Ty Radziu jeździsz tymi maszynami czasem czy tylko Siemensy?

  Polubienie

   • Zastanawiam się czemu jeszcze nie zrobili Vectronów do TSW2 – przecież to chyba najpopularniejszy lok. Są 143 DB, 112.1 DB, 155 DB, 146.2 DB, 185.2 DB, 101 DB, 182 DB, ES64U2 MRCE, 185.5 MRCE, 363 DB (V60) i 212 DB (V100) oraz sporo EZT różnych klas (w tym 403 i 406) oraz piętrowe wagony sterownicze w kilku wersjach. Może jeszcze zrobią. Pewnie to problem z uzyskaniem pozwoleń od producenta (znaki towarowe etc.).

    Polubienie

   • Możliwe, że producent musi wyrazić zgodę – nie orientuję się jak to jest z tymi dodatkami. Ale model faktycznie byłby popularny. Dawno temu zarzuciłem temat symulatorów wymieniając stacjonarkę na lapka. Musiałbym odswieżyć wiedzę w tym temacie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s