Bahnoperator – kolejna lokomotywa we flocie

111Ed-029 czyli Gama DC 3kV ze spalinowym silnikiem dojazdowym z logo Bahnoperator w trakcie odbiorów na terenie bydgoskiej Pesy

Na początku kwietnia 2021 roku w trasę wyjechały pierwsze pociągi nowego operatora logistycznego – Bahnoperator. Są to pociągi intermodalne kursujące w relacjach łączących terminale kontenerowe na terenie Polski i Niemiec. Firma ma stać się również wkrótce przewoźnikiem kolejowym – trwa procedowanie wniosków i dopełnianie wielu formalności z tym związanych.

111Ed-029 czyli Gama DC 3kV ze spalinowym silnikiem dojazdowym z logo Bahnoperator w trakcie odbiorów na terenie bydgoskiej Pesy

W tej chwili w celu realizacji przewozów Bahnoperator kooperuje z przewoźnikami Alza Cargo oraz LTE Polska. Początkowo nawiązano również współpracę z Freightliner PL, jednak została ona zakończona we wrześniu. Do obsługi pociągów wynajęto z Cargounit pięć fabrycznie nowych lokomotyw wielosystemowych Vectron typu X4EA. W związku z rozwojem siatki połączeń konieczne okazało się pozyskanie kolejnych pojazdów trakcyjnych. 25 października 2021 odebrano od Rail Capital Partners elektryczną Gamę z silnikiem dojazdowym – typ 111Ed – do obsługi krajowych relacji głownie pomiędzy Małaszewiczami i Swarzędzem. Wynajęto też kolejne wagony – platformy do przewozu kontenerów.

11 sierpnia 2021 |Hoyerswerda – Niemcy|193-489 z pociągiem z Hamburga do Małaszewicz

Firma planuje uruchomienie pociągów w kolejnych relacjach i pozyskanie kolejnych lokomotyw – co pokazuje, jak dynamicznie rozwija się transport intermodalny – inwestycje w ten sektor są z pewnością trafne. Wszystko wskazuje na to, że Bahnoperator jako przewoźnik kolejowy wystartuje już ze sporym portfelem klientów i sporą siatką regularnych połączeń w Polsce i Niemczech.

3 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s