SP32 znów na sprzedaż

200519_Krzyż_SP32-2xx_radziolpl

20 maja 2020 |Krzyż| Odstawione na terenie stacji lokomotywy serii SP32. Od prawej widoczna w całości SP32-202, dalej SP32-204, za nią czerwona SP32-206 i maszyny o numerach 210 oraz 147.

29 maja 2020 roku przewoźnik pasażerski „Polregio” po raz kolejny wystawił na sprzedaż 9 lokomotyw serii SP32 – o numerach 201 do 205 i od 207 do 210. Wszystkie to egzemplarze po modernizacji (o jej zakresie możecie przeczytać TUTAJ). Nie zmieniono w stosunku do poprzednich ogłoszeń cen wywoławczych. Wcześniej nikt nie złożył ofert zakupu za takie kwoty (od 490 do 875 tysięcy złotych). Większość ze sprzedawanych pojazdów jest niestety w mniejszym lub większym stopniu zdekompletowana. Niektóre mają za sobą nawet dziesięcioletni postój „pod chmurką”. Jak widać, firma nie próbuje na razie sprzedać ostatniej przedstawicielki tej serii po modernizacji – SP32-206. Ta jeździła najdłużej i z pewnością jest najbardziej kompletna (o jej ostatnich dniach na służbie możecie poczytać TUTAJ). Wcześniej mówiło się o planach zachowania tego egzemplarza do obsługi pociągów spółki, jednak obecnie wydaje się to wątpliwe.

Tak jak we wcześniejszych ogłoszeniach, tak i teraz sprzedający oferuje lokomotywy wymagające przeprowadzenia napraw P4, a nie wraki z przeznaczeniem na zezłomowanie, co może w pewnym stopniu tłumaczyć wysokie ceny. Jednak zastanawia brak obniżenia cen wywoławczych po tym, jak we wcześniejszych postępowaniach nie złożono żadnych ofert. Zainteresowanie ze strony kilku przewoźników wprawdzie było, ale z nieoficjalnych informacji właśnie wygórowane żądania cenowe odstraszyły potencjalnych kupców. Jak sprawy potoczą się tym razem – czas pokaże. Otwarcie ofert w 8 czerwca 2020 roku. Link do ogłoszenia: https://polregio.pl/pl/przetargi-i-ogloszenia/ogloszenia-o-sprzedazy/sprzedaz-lokomotyw-spalinowych-serii-sp-32-prl-250-14-2020/

Aktualizacja 10.06.2020:

W dniu wczorajszym zgodnie z przewidywaniami unieważniono postępowanie na sprzedaż lokomotyw – nie złożono żadnej oferty.

2 comments

  1. Witajcie Czy te Lokomotywy są jeszcze sprawne bo W Działdowie Brakuje tych Lokomotyw te nowe spalinowe Serii SU160 nie jeżdżą po Dzialdowie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s